«

Paieška

„Sikkens" – sėkmės istorija

Mūsų įmonė nuo pat savo įkūrimo 1792 metais nuveikė nemažai: augimą skatino didėjanti paklausa, intensyvi plėtrą ir reikšmingi susijungimai. Maloniai kviečiame susipažinti su svarbiausiomis datomis mūsų istorijoje.


1792 m.

Groningene gyvenęs dailininkas Wiert Willem Sikkens pradėjo pats gaminti lakus ir parduoti juos kolegoms dailininkams bei kitiems klientams. Taip gimė prekės ženklas „Sikkens“.

 

1837 m.
Geert'as Willem'as, paveldėjęs verslą iš tėvo, perleido dalį lakų gamybos savo svainiui Willem'ui Penaat'ui. Taip atsirado firma „G. W. Sikkens & Co." – kokybės ir amatininkų meistriškumo sinonimu tapęs pavadinimas.

 

1869 m.
Pastatyta pirmoji gamykla šalia Groningeno'o.. Netrukus pradėtas statyti filialas Emdene siekiant patenkinti didėjančią paklausą Vokietijoje.

 

1903 m.
Iškilmingai atidaryta gamykla Helpmann'e - Groningeno pramonės regione. Vėliau kompleksą papildė kokybės kontrolės ir naujos produkcijos vystymo laboratorija.

 

1928 m.
„Sikkens" įdiegė celiuliozinį laką, kuris pradėtas gaminti specialioje gamykloje. Naujasis purškiamas lakas pradėtas naudoti visų pirma pramonėje.

 

1934 m.
Įdiegus sintetinį laką „Rubbol AZ" prasidėjo naujoji era dažytojų profesijai. Jau tada „Sikkens" nuolat informuodavo dažymo srities profesionalus apie šiuolaikiškus gaminius bei darbo metodus.

 

1939 m.
Visa įmonė persikėlė iš Groningeno į Sassenheimą. Antrojo pasaulinio karo metu „Sikkens" pasinaudojo priverstine pertrauka, kad savo laboratorijose pagamintų dirbtinę dervą.

 

1947 m.
Karo metais vykstant bandymų darbams buvo įsteigta dirbtinės dervos gamykla „Synthese“, kuri šiandien vadinasi „Akzo Nobel Kunstharze“. Be to, „Sikkens " įdiegė veiksmingą einamojo remonto planą, kuris ilgam laikui užtikrino pastatų apsaugą ir papildomai sutaupė lėšų.

 

1957 m.
Įsisavinta Vokietijos rinka - Pinneberge netoli Hamburgo atidaryta pirmoji gamykla. Kartu „Sikkens" perėmė penktajame ir šeštajame dešimtmetyje garsias gamyklas, kaip, pvz., „Alpha Wandfarbe", „Flexa Heimwerkerfarben", „Smits` Bautenlacke und nautische Farben" bei „Cetabever Beize". Gamybiniai padaliniai taip pat atidaryti Belgijoje, Švedijoje, Italijoje ir Vokietijoje. Visi gamybiniai padaliniai kartu su tokiomis žaliavų gamyklomis, kaip, pvz., „Synthese", sudarė holdingo bendrovę „Sikkens".

 

1962 m.
Prie „Sikkens" grupės prisijungė bendrovė „Koninklijke Zout Kette" (KZK).

 

1965 m.
Pastaroji susiliejo su „Koninklijke Zwanenberg Organon" (KZO).

 

1969 m.
KZO buvo sujungti su AKU „Algemene Kunstzijde Unie" – taip atsirado „Akzo". Vokietijoje buvo įsigyta dažų gamykla „Lesonal Farbfabrik", Prancūzijoje – „Astral", kurios kartu su „Sikkens" grupe sudarė „Akzo Coatings". Taip buvo padėtas pamatinis akmuo plėtrai Vakarų ir Rytų Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje bei Azijoje ir Afrikoje.

 

1993 m.
„Akzo" susijungė su Švedijos bendrove „Nobel", kuri nuo 1871 m. specializuojasi lakų ir politūrų gamyboje, į bendrovę „Akzo Nobel". Tokie laiko patikrinti prekių ženklai kaip lakai „Rubbol", dažyvės „Cetol" ir sienų dažai „Alpha" išlieka tokie pat kokybiški kaip ir kita nuo 1792 metų gaminama produkcija.

 

Nuo 2000 m.
Pramoninių medienos dažymo sistemų gamybos baras priklauso „AkzoNobel Industrial Finishes".

 

Iki 2010 m.
Įdiegtos įvairios inovacijos ir koncepcijos, kaip, pvz., Duraflex technologija, Ion-Lock technologija arba LONGLIFE garantijos koncepcija.

 

2011 m.
„Disney" ir „McDonald‘s" pasirinko „Sikkens" kaip dangų medinėms konstrukcijoms tiekėją visame pasaulyje.

 

2013 m.
Gamybos baras „Sikkens Holzbau" pertvarkytas į „Sikkens Wood Coatings", siekiant sutelkti visą dėmesį ir ekspertizės patirtį į medienos dažymo sistemas.